Zalecenia żywieniowe w migrenie

1962
Opublikowano paź 08, 2014 by MedFace

Trzeci odcinek filmu z serii ‚Migrena” z serwisu MEDface.tv.


Również pewne zachowania żywieniowe mogą powodować pojawienie się migreny. Znaczenie ma regularność posiłków oraz picie odpowiedniej ilości płynów.

  • jedz posiłki regularnie (co 3-4 godziny), nie pomijaj żadnego z nich! Nie stosuj restrykcyjnych diet odchudzających oraz głodówek. Nieregularne spożywanie posiłków bądź ich pomijanie (zwłaszcza pierwszego śniadania) to większe ryzyko dużych wahań stężenia glukozy we krwi. Sprzyja to wystąpieniu hipoglikemii, która może skutkować bólem głowy.
  • pij 1.5-2 litry płynów dziennie – w tym 1 litr powinien pochodzić z wody mineralnej. Odpowiednie nawadnianie „wypłukuje” toksyczne produkty  przemiany materii, przez co ryzyko występowania  migrenowych bólów głowy jest mniejsze.
Nie musimy wykluczać z diety wszystkich produktów, o których była mowa. Każdy z nas jest inny – u jednych za bóle głowy będzie odpowiadał alkohol, u drugich nadmierne spożycie słodyczy. Samodzielnie znajdujmy te produkty, które potęgują u nas migrenowe dolegliwości. Załóżmy zeszyt, a w nim prowadźmy przez miesiąc codzienne zapiski.

Zapisz:

  • ile posiłków jesz w ciągu dnia i o jakich porach,
  • produkty i napoje wchodzące w skład posiłków,
  • produkty i napoje spożywane  pomiędzy posiłkami,
  • samopoczucie danego dnia.
Po zakończeniu dzienniczka przeanalizuj te dni, w których wystąpiła migrena. Jest duża szansa na to, że szybko zauważysz po których produktach pojawiły się jej ataki.

Kategorie Tag

Warning: Unknown: open(/home/kliknijto/.tmp/sess_onr2ld5scj0pu056otuhcmj1m2, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kliknijto/.tmp) in Unknown on line 0