Ubezpieczenie zdrowotne a pakiety medyczne

909
Opublikowano wrz 12, 2014 by MedFace

Oprócz oferowanych na polskim rynku ubezpieczeń zdrowotnych powstało w Polsce wiele prywatnych instytucji oferujących różnorakie pakiety medyczne.

Pakiety te dotyczą najczęściej zakresu oferowanych świadczeń medycznych tj.: korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej,  prowadzenia procesu diagnostycznego i terapeutycznego oraz  rehabilitacji. Nie dotyczą one jednak wypłaty jakichkolwiek świadczeń z tytułu zachorowań czy uszczerbku na zdrowiu.

Pakiet medyczny dotyczy zakresu dostępu do leczenia podstawowego, szybkiej diagnostyki i możliwości kontaktu z lekarzem. Ubezpieczenie zdrowotne to szybka wypłata środków z powodu uszczerbku na zdrowiu, z których pacjent korzysta w dowolny sposób. Do instytucji oferujących pakiety medyczne cieszących się największą popularnością w naszym kraju należą między innymi: Lux Med, Enel-Med, Medicover, Centrum Medyczne Damiana itd. Najkorzystniejsze pakiety medyczne są negocjowane przez firmy, ale koszty pakietów indywidualnych nie są takie wysokie. Przeciętny podstawowy pakiet medyczny, w którym osoba ma dostęp do: lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, ośmiu dodatkowych specjalistów, badań laboratoryjnych, badania usg i rtg kosztuje w okolicach 450 zł. w skali roku. Rozszerzony pakiet medyczny, gdzie ma się dostęp do ponad 20 specjalistów, rozszerzone badania laboratoryjne i specjalistyczne kosztuje około 3100 zł rocznie dla osoby w wieku ok. 35 lat.

Analizując oferty towarzystw ubezpieczeniowych oraz instytucji medycznych nie trudno jest zauważyć, że połączenie obydwu tj.: pakietu medycznego i ubezpieczenia zdrowotnego, wydaje się być rozwiązaniem kompleksowym. Z jednej strony ułatwia dostęp do niezbędnych świadczeń medycznych, z drugiej natomiast pozwola uzyskać środki, które zabezpieczą płynność finansową i zrefinansują leczenie. Taka sytuacja jest oczywiście bardzo komfortowa bowiem w przypadku wystąpienia poważnego zachorowania pozwala skupić się wyłącznie na jak najszybszym uzyskaniu pomocy zdrowotnej, a nie, jak to często w życiu bywa, na poszukiwaniu środków pieniężnych niezbędnych do uzyskania niezbędnych świadczeń. Należy jednak pamiętać, że placówki państwowej opieki zdrowotnej realizują najczęściej z nawiązką wszystko to, do czego zobowiązały się podpisując umowy z NFZ, ale potrzeby rynku są dziś znacznie większe, aniżeli oferta finansowana ze środków publicznych. Stąd też tworzące się kolejki i sytuacje, które tak wielu z nas wprawiają w złość.

Mając zatem na względzie obecny stan polskiej polityki zdrowotnej oraz przewidując przyszłe potrzeby i możliwości warto chyba co jakiś czas powrócić do ponownej analizy ofert ubezpieczeń zdrowotnych, tudzież pakietów medycznych oferowanych w naszym kraju.

Kategorie Tag

Warning: Unknown: open(/home/kliknijto/.tmp/sess_t5n02e4chp397ei1591g1gbr85, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kliknijto/.tmp) in Unknown on line 0