Szczepienia przeciw grypie

1447
Opublikowano wrz 17, 2014 by MedFace

Film z serii „Szczepienia” z serwisu MEDface.tv.


Grypa i szczepienie przeciwko grypie są tematem licznych błędnych przekonań pokutujących w naszym społeczeństwie. Grypę często uważa się za ciężkie przeziębienie i lekceważy się zagrożenia z nią związane. Skąd bierze się takie przekonanie? Odpowiedzi na to pytanie znają Państwo na stronie www.pogromcymitowmedycznych.pl Tu prezentujemy w dużym skrócie wypowiedź doktora nauk medycznych Ernesta Kuchara.

Po pierwsze, grypa jest trudna do rozpoznania bez wykonania badań. Nie ma unikalnych, charakterystycznych cech i w łagodnej postaci bywa mylona z przeziębieniem. Prawidłowe rozpoznanie wymaga wykonania testów laboratoryjnych, które są drogie i przez to trudno dostępne. Dlatego nie doceniamy i lekceważymy poważne powikłania grypy, których osobiście nie widzimy lub których z grypą nie wiążemy. Jeżeli nie wykona się testów prawdziwa tożsamość grypy nie zostanie ujawniona.

Druga przyczyna jest związana z naszym bardzo subiektywnym postrzeganiem świata. Bagatelizujemy zagrożenia związane z grypą by uzasadnić swoją rezygnację ze szczepienia. Zupełnie nie umiemy oszacować ryzyka.

Trzecią przyczyną jest powszechne lekceważenie przez nas znanych niebezpieczeństw a przecenianie nowych i obcych. Któż by się przejmował tak oswojonym problemem jak grypa. Szacuje się, że w jej następstwie umiera rocznie w USA średnio 36 tysięcy osób ….

Czy zatem warto szczepić się przeciwko grypie? Zdecydowanie tak, nawet, jeśli wydaje nam się, że dużo groźniejsze są rekiny.

Zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi mitami dotyczącymi grypy i ich racjonalnym wyjaśnieniem na stronie www.pogromcymitowmedycznych.pl

Kategorie Tag

Warning: Unknown: open(/home/kliknijto/.tmp/sess_2udg1b6grpa4ma9e94ij0eh7b6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kliknijto/.tmp) in Unknown on line 0