Metody szczotkowania – mycie zębów

1441
Opublikowano wrz 16, 2014 by MedFace

Film z serii „Higiena jamy ustnej” z serwisu MEDface.tv.


Wydawać by się mogło, że nie trzeba już nikogo instruować i pokazywać jak należy myć zęby, ale praktyka pokazuje, że popełniamy wiele błędów znacząco obniżając skuteczność tej czynności.

Warto wiedzieć, że używając zwykłej szczoteczki powinniśmy myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie po minimum dwie minuty. Przyjrzyjmy się kilku najczęściej stosowanym metodom szczotkowania zębów przy użyciu profesjonalnych szczoteczek marki Elgydium.

Metoda Fonesa (okrężna) – najczęściej polecana maluchom i stosowana przez dorosłych z uwagi na łatwość jej stosowania. Polega na przyłożeniu szczoteczki z boku do zębów i wykonywaniu nią ruchów okrężnych. Szczotkowanie należy rozpocząć od powierzchni zewnętrznej zębów przy zaciśniętych szczękach. Po otwarciu ust umyć żujące, a potem wewnętrzne powierzchnie zębów. Technika ta pozwala na usunięcie płytki nazębnej z powierzchni gładkich, ale nie umożliwia skutecznego mycia trudnodostępnych powierzchni stycznych (między zębami).

Metoda Roll (wymiatająco-obrotowa) – wskazana u osób borykających się z zapaleniem dziąseł lub u osób mających odsłonięte korzenie zębów. Polega na wykonywaniu ruchów wymiatająco-obrotowych od dziąsła wzdłuż zębów ku ich koronie. Zaleca się wykonywanie 5 powtórzeń w jednym miejscu, które powinno obejmować trzy sąsiednie zęby. Metoda nie pogłębia problemów chorobowych przyzębia.

Zęby szczotkujemy za pomocą past o różnym przeznaczeniu: ArthrodontCLASSIC na krwawiące dziąsła; Elgydium Sensitive na nadwrażliwość; dziecięcych past Elgydium; pasty wybielającej Elgydium, pasty przeciwpróchnicowej Elgydium. Wszystkie francuskiej firmy Pierre Fabre.

Kategorie Tag

Warning: Unknown: open(/home/kliknijto/.tmp/sess_i997a13rhogl7bh3khqpc8usd3, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kliknijto/.tmp) in Unknown on line 0