Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

982
Opublikowano wrz 12, 2014 by MedFace

Każdy z nas zetknął się zapewne z państwową opieką medyczną i wie jak trudno jest czasem dostać się do lekarza. Dzienniki donoszą, że do lekarzy wybranych specjalizacji czekać trzeba kilka, a czasem nawet kilkanaście miesięcy. Na niektóre operacje finansowane ze środków NFZ pacjenci czekają po kilka lat.

Procesy te można znacznie przyspieszyć, ale koszty diagnozy, leczenia operacyjnego i rehabilitacji są często bardzo wysokie. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia, które mogą zapewnić uzyskanie pomocy finansowej na leczenie – w tym leczenie prywatne – mimo, że za takie rozwiązania trzeba dodatkowo zapłacić.

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swoich ofertach różne pakiety – od minimalnych do bardzo rozbudowanych, starając się uwzględnić niemalże każdy najmniejszy szczegół istotny dla ewentualnych nabywców. Pakiety te zawierają między innymi: pobyt w prywatnych szpitalach,  wypłatę środków pieniężnych na zabiegi i operacje, prywatną opiekę lekarską czy pielęgniarską na czas choroby, wypłatę lub zwrot pieniędzy poniesionych na zakup leków, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc domową na czas choroby, rekonwalescencję, w tym wyjazdy sanatoryjne czy też dostosowanie samochodu do potrzeb chorego.

Wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają w swoich ofertach pakiety dotyczące naszego zdrowia i kwot, które je zabezpieczają, czyli w razie ich wystąpienia zostaną nam wypłacone. Jednym słowem: decydując się na wybrany pakiet ubezpieczeniowy zapewniamy sobie gwarancję, że w potrzebie wystarczy nam środków na ewentualne leczenie zgodne z dokonanym wyborem.

Wspomniane wcześniej koszty leczenia zależą od wielu czynników takich jak m.in.: wyboru placówki, rodzaju terapii, rodzaju zabiegu operacyjnego, możliwych powikłań, procesu rehabilitacji itd. Ciężko dziś przewidzieć wszystkie możliwe wydatki, dlatego zastanawiając się nad sensownością zawarcia umowy ubezpieczenia zdrowotnego warto zadać sobie przynajmniej jedno pytanie: Czy bardziej optymistycznie poczujemy się w trakcie naszej choroby, gdy na koncie pojawi nam się dodatkowa kwota np.: 100 000 PLN?

Kategorie Tag

Warning: Unknown: open(/home/kliknijto/.tmp/sess_4bhnno7hks9uoaiiel8ge61mv7, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/kliknijto/.tmp) in Unknown on line 0